Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

Dzień Godności 2018

We wtorek, 8 maja w Słupcy odbyły się trzecie powiatowe obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób, w tym przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, rodzice, opiekunowie, pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy oraz uczniowie i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy a także Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Michalinowie Oleśnickim.

Jak co roku, celem spotkania było zaznaczenie obecności osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, zwrócenie uwagi na ich potrzeby i jednocześnie pokazanie ich możliwości. Obchody to manifest, aby szanować prawa osób z niepełnosprawnościami, by pozwolić im godnie żyć oraz cieszyć się wszystkim, co ich otacza.

Podczas tegorocznej imprezy nie zabrakło też akcentu związanego z  upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pani Karolina Kodyrko, uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Babinie, wprowadziła wszystkich w tematykę odzyskania niepodległości przez Polskę, a przedstawiciele poszczególnych placówek złożyli okolicznościowe wiązanki pod Pomnikiem Poległych za Wolność Ojczyzny przy Placu Wolności w Słupcy.

Po części oficjalnej był czas na wspólną zabawę. Na słupeckim rynku zorganizowano kiermasz prac osób niepełnosprawnych, gdzie można było obejrzeć bądź zakupić wspaniałe prace uczestników i podopiecznych placówek funkcjonujących na terenie powiatu słupeckiego. Wśród atrakcji pojawił się również popularny teleturniej Koło Fortuny, który rewelacyjnie prowadziły Marta Graczyk i Anita Nowak (terapeutki w ŚDS Lucynowo). Każdy z obecnych mógł zamówić piosenkę z dedykacją dla znajomego czy przyjaciela

Cała impreza przebiegła w miłej, radosnej i pełnej tolerancji atmosferze.

Inicjatorem imprezy, jak co roku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy, przy aktywnym udziale Stowarzyszenia Towarzystwo Sportowo-Kulturalne Gramy Dalej
ze Strzałkowa,  a nad bezpieczeństwem czuwali słupeccy strażacy i policjanci.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status