Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

IX. POWIATOWE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na świecie
3 grudnia.
Celem corocznych obchodów tego święta jest zwrócenie uwagi na prawa osób
z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i wzajemnego szacunku
a także  ukazanie korzyści płynących z  pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym. W dniu 6 grudnia podopieczni
i pracownicy wszystkich placówek wspierających osoby niepełnosprawne z terenu powiatu słupeckiego spotkali się po raz dziewiąty a w imieniu organizatorów powitała ich Danuta Szpiler – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy.

Dzięki zaangażowaniu kadry i przede wszystkim uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy każde z dotychczasowych spotkań  miało inny charakter:

2011 rok – „W 80 minut dookoła świata”

2012 rok –  „Z tańcem przez świat”

2013 rok – „Z modą przez świat”

2014 rok – „Cudze chwalicie swego nie znacie”

2015 rok – „Eurowizja”

2016 rok – „Piosenka biesiadna”

2017 rok – „Świat filmu”

2018 rok – „W świecie wielkich bali…”

Impreza w roku bieżącym odbyła się w rytmach muzyki disco polo. Jak zwykle uczestnicy nie zawiedli. Każda z placówek przygotowała jeden utwór, wykazując się niezwykłą pomysłowością, zarówno w wykonaniu utworu, jak i przygotowanych strojach.

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań na ręce tych, którzy wspierają działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizatorzy imprezy złożyli podziękowania za okazywaną życzliwość, empatię i otwarte serca, szczerze doceniając wieloletnią współpracę oraz bezinteresowną pomoc. A podziękowania w tym roku skierowane zostały do Państwa Doroty i Jakuba Banasiaków – właścicieli sieci aptek „Pod Złotą Wagą”.

Życzenia z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadających w tym dniu Mikołajek oraz obchodzonego dzień wcześniej Dnia Wolontariusza złożył wszystkim uczestnikom imprezy Starosta Słupecki – p. Jacek Bartkowiak.

dav
dav
dav
dav
dav
dig
dav
dig
dig
dig
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status