Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto, ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne. Jego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ukazanie potrzeby podejmowania konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

Osoby z niepełnosprawnością coraz pełniej korzystają z życia. Uprawiają sport, zdobywają medale. Uczestniczą w kulturze i sztuce. Są twórcami, artystami, piszą książki, tańczą, uczą innych. Niepełnosprawność nie powinna być barierą – do tego musimy dążyć.

Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób niepełnosprawnych z resztą naszego społeczeństwa. Jest to również doskonała okazja dla nas wszystkich, by budować dobre relacje oraz kształtować postawy tolerancji.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status