Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

POWIATOWE OBCHODY DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzimy
w Polsce 5 maja. Data ta nie jest datą przypadkową, bowiem w tym właśnie dniu w całej Europie obchodzony jest także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego Dnia jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwu różnorodności i pokazywanie możliwości osób z tym rodzajem niepełnosprawności. Kluczowe jest również zwracanie uwagi na bariery edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne czy kulturalne, uniemożliwiają osobom niepełnosprawnym intelektualnie prowadzenie normalnego życia.

W czwartek, 9 maja zaproszeni goście, uczestnicy, opiekunowie i pracownicy funkcjonujących na terenie powiatu słupeckiego placówek i instytucji wspierających osoby z niepełnosprawnościami po raz kolejny przemaszerowali ulicami Słupcy po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy, z jakimi zmagają się na co dzień osoby niepełnosprawne.

Uczestnicy marszu przeszli ulicami Ratajczaka, Kilińskiego, Traugutta, Poznańską, Warszawską, Kościuszki aż do targowiska miejskiego, gdzie wydarzenie podsumował starosta słupecki Jacek Bartkowiak, dziękując jednocześnie wszystkim za spotkanie, pomimo deszczowej pogody.

Tegorocznym obchodom towarzyszyła wystawa fotograficzna dotycząca życia, terapii i pracy osób niepełnosprawnych, którą można było zobaczyć
w dniach 6-17 maja w Miejskim Domu Kultury w Słupcy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status