Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Dnia 03 grudnia 2013 r. w słupeckiej hali sportowej odbyły się Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Towarzystwo Kulturalne „Gramy Dalej” ze Strzałkowa, w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy oraz Zakładem Aktywności Zawodowej w Słupcy.

Uroczystość zainaugurował Starosta Słupecki Pan Mariusz Roga.

Tegoroczna impreza przebiegła pod hasłem „Z modą przez świat”. Liczna grupa osób niepełnosprawnych będących uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i pracownikami zakładu aktywności zawodowej po raz kolejny udowodniła, że sukces jest możliwy, a niepełnosprawność nie przeszkadza w realizowaniu zamierzeń i ambicji. Publiczność nie szczędziła braw, zwracając uwagę zarówno na stroje, fryzury, styl jak i odwagę osób prezentujących kreacje.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej są okazją nie tylko do spotkań i wspólnej zabawy – pokazują, że osoby niepełnosprawne swoją codzienną pracą i konsekwentną postawą uczą prawdziwie integracyjnego podejścia do życia.

Organizowana corocznie impreza promuje ideę kształtowania odpowiedzialności społecznej i uczy, zwłaszcza zdrowych, młodych ludzi wrażliwości i odpowiedzialności za drugiego, słabszego człowieka.

Tegoroczne spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań Sponsorom i Przyjaciołom osób niepełnosprawnych:

Szczególne podziękowania za wieloletnią współpracę Starosta Słupecki złożył na ręce Pana Kristopha Lorbahera.

Podziękowania dla Pana Marka Kupsika oraz dla Pana Andrzeja Kończaka – Dyrektora MOSiR w Słupcy

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę:

Profesjonalny pokaz Salonu Mody „Elka” oraz sklepu odzieżowego „AGA”

Moda hiszpańska w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Babinie…

…oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Słowikowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lucynowie zaprezentował modę japońską

Strój szkocki – Warsztat Terapii Zajęciowej w Michalinowie

Tradycyjny strój arabski zaprezentował Warsztat Terapii Zajęciowej w Kosewie

Dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Spławskiego – Prezesa słupeckiej Spółdzielni Inwalidów „Przyjaźń” każda placówka otrzymała upominek

Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status