Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

Powiatowe obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej

Dnia 29 listopada 2012r. odbyły się kolejne Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej, tym razem pod hasłem „Zwiedzamy Świat”. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Towarzystwo Kulturalne „Gramy Dalej” ze Strzałkowa, we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Zakładem Aktywności Zawodowej w Słupcy.

Na słupeckiej hali sportowej zgromadziły się osoby niepełnosprawne, będące uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, mieszkańcami domów pomocy społecznej oraz pracownikami zakładu aktywności zawodowej.
Uroczystość zainaugurował Pan Mariusz Roga – Starosta Słupecki wraz z Panią Danutą Szpiler – Dyrektorem PCPR w Słupcy.

Przygotowane przez powyższe placówki występy taneczne zachwyciły licznie przybyłych gości, wywołując gromkie brawa.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej są okazją nie tylko do spotkań i wspólnej zabawy – pokazują, że osoby niepełnosprawne chcą i zasługują na pełny udział w życiu społecznym. Organizowana corocznie impreza ma skłonić do refleksji i przypominać nam, że są wśród nas ludzie zmagający się z różnymi przeciwnościami, potrzebujący wsparcia i zrozumienia.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań Sponsorom i Przyjaciołom osób niepełnosprawnych – wręczone zostały grawery i kwiaty.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupcy i efektowna „waka-waka”.

Taniec afrykański – Warsztat Terapii Zajęciowej w Michalinowie.

Romantyczny walc i zachwycająca cza-cza w wykonaniu instruktorów i uczestników WTZ w Babinie.

Uczestnicy ŚDS z Lucynowa świetnie poradzili sobie z „Tańcem Żydowskim”.

Wspólny taniec.

Bardzo miłym dla oka akcentem był występ profesjonalnej pary tanecznej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status