Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

Zimowisko w Tatrach – krajoznawczo, kulturalnie i na sportowo

 

 

W okresie od 10.02.2018 r. do 16.02.2018 r. dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach ogłoszonego konkursu: Organizacja zimowego wypoczynku wakacyjnego (w okresie ferii zimowych), połączonego z oddziaływaniem socjoterapeutycznym, grupa dzieci i młodzieży z instytucjonalnej, rodzinnej pieczy zastępczej oraz z terenu Gmin Powiatu Słupeckiego uczestniczyła w zimowisku w Poroninie.

Podczas wypoczynku uczestnicy wyjazdu mieli okazję do nauki i doskonalenia jazdy na nartach pod okiem instruktora a także możliwość uczestniczenia w zajęciach socjoterapeutycznych, które miały na celu podniesienie  wiedzy o środkach uzależniających, zmianę postaw i przekonań młodych ludzi wobec alkoholu i narkotyków oraz ich ochronę przed zachowaniami ryzykownymi. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi dającymi możliwość pochwalenia się także zdolnościami twórczymi  dzięki czemu wzbudzały duże zainteresowanie wśród odbiorców. Obok zajęć socjoterapeutycznych dzieci uczestniczyły w prowadzonych warsztatach modelowania balonów, animacjach z chustą Klanza oraz  warsztatach  plastycznych.

W związku z przypadającymi w trakcie wyjazdu Walentynkami wychowawcy przy współpracy z młodzieżą zorganizowali dyskotekę podczas, której odbył się plebiscyt talentów cieszący się dużym powodzeniem, były piosenki, samodzielnie napisane wiersze dużo tańca. Podczas zajęć dzieci przygotowały na tę okazję przepiękne ozdoby z balonów.

Po wyczerpującej nauce jazdy na nartach na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak zabawa i relaks w kompleksie termalnym w Chochołowie. Wiele radości sprawiła dzieciom kulig z pochodniami. Wielką atrakcją dla uczestników były również nocne zjazdach na stoku.

Poza stałym programem dnia dzieci miały okazję poznać uroki polskich gór oraz zobaczyć kilka okolicznych atrakcji turystycznych: jedną z najpopularniejszych skoczni narciarskich Wielką Krokiew, dom do góry nogami w Zakopanem oraz odwiedzili Krupówki, gdzie mieli możliwość zakupienia pamiątek. Uczestnicy pojechali również na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce, gdzie mogli podziwiać  piękne dzieła górników.

Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia oraz osób, które podjęły się organizacji zimowiska i współpracy z BUT Orchowscy ze Słupcy, a przede wszystkim, wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla dzieci i młodzieży uczestniczącej w wyjeździe będą to niezapomniane ferie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status