Skontaktuj się z nami
tel. 61 200 29 29

X Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością

28 września br. w Strzałkowie odbył się  XIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Osób z Niepełnosprawnością połączony z X. Powiatowymi Obchodami Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne „Gramy Dalej” ze Strzałkowa oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy. W tym roku spotkanie miało charakter szczególny z uwagi na jubileuszowe obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością
a także dlatego, że było ono pierwszą imprezą zorganizowaną po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. We wspólnej zabawie udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupcy, Michalinowie Oleśnickim i Babinie, podopieczni Domów Pomocy Społecznej
w Strzałkowie, Zagórowie i Ślesinie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie i Słowikowie a także pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy. Oprócz jubileuszowego tortu, dla uczestników przygotowano konkurencje sportowe i animacje a także pokazy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Reprezentacje ZAZ w Słupcy, DPS w Strzałkowie i DPS w Ślesinie zagrały w Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Najlepszą drużyną okazał się ZAZ, miejsce drugie przypadło DPS w Ślesinie a trzecie miejsce zdobyli gospodarze, tj. DPS Strzałkowo.

Tradycją obchodów jest również uhonorowanie osób, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością. W tym roku okolicznościowy grawerton i podziękowania Starosty Słupeckiego – Jacka Bartkowiaka otrzymała p. Bożena Barej, Prezes Stowarzyszenia Towarzystwo Sportowo-Kulturalne „Gramy Dalej” w Strzałkowie.

Na zakończenie, po wręczeniu pucharów i statuetek p. Sławomir Jenerowicz, uczestnik programu Mam Talent zaprosił na pokaz iluzjonistyczny, który dostarczył podopiecznym placówek wielu emocji.

Organizatorzy dziękują Wszystkim za udział w imprezie i do zobaczenia za rok.

zdjęcie przedstawia grupę osób. Kobieta w ręku trzyma czerwoną różę.
Zdjęcie przedstawia kwadratowy tort.
Zdjęcie przedstawia grupę osób- 6 mężczyzn w strojach sportowych, jeden mężczyzna w garniturze oraz kobietę w niebieskim stroju.
Zdjęcie przedstawia grupę osób trzymających transparenty
Zdjęcie przedstawia puchary, medale oraz dyplomy.
Zdjęcie przedstawia mężczyzn  trzyma mikrofon.
Zdjęcie przedstawia kobietę i ratownika medycznego podczas nauki udzielania pierwszej pomocy.
Zdjęcie przedstawia osoby biorące udział zadaniach sportowych.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę i ratownika medycznego podczas nauki udzielania pierwszej pomocy.
Zdjęcie przedstawia osoby rozmawiające z ratownikami medycznymi
Zdjęcie przedstawia mężczyzn grających w piłkę nożną.
Zdjęcie przedstawia mężczyzn grających w piłkę nożną.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status